Vánoční strom a mikulášská 2010

15.05.2011 14:10

27.listopadu jsme vyrazili společně ve spolupráci se sportovním fotbalovým klubem Zdislava a ostatními lidičkami z obce, pro vánoční strom do lesa. Bylo to malé dobrodružství,protože silnice byla jedeno sklo a navíc jsme poprvé vánoční strom vezli na vleku za traktorem. Naložení proběhlo tak, že po nacouvání ke stromu jsme ho položili přímo na vlek! 1.úspěch :-). Pak jsme díky nmrzlé silnici, mseli jet po polích a část pak už po silnici. Samotné stavění bylo opačné oproti nakládání. Strom jsme z vleku pomocí raktoru postavili na určené místo. 2.úspěch -). V odpoledních hodinách se strom strojil,zdobil a připravovalo se osvětlení. 4.prosince začalo vánoční odpoledne. Od 13.hod.ze dozdobil vánoční strom,od 14.30.h.,začala na místním sále mikulášská besídka. Čerty,anděla i mikuláše nám přijeli udělat kamarádi z SDH český Dub, kterým tímto za to moc děkujeme!! Od 16.30, přijel k vánočnímu stromu zaspívat Liberecký pěvecký soubor Ještěd,který nám i pomohl odpočítat slavnostní rozsvícení stromu. Od 17.h. pak následoval koncetr "Ještědu" v místním kostele,na který se přišlopodívat spousta lidiček. Celá akce byla pohodová, jk se na předvánoční akci sluší....... :-)