Požár stropu chalupy od komína, 16.10.2009, Zdislava

03.05.2011 19:59

16.10.2009 ve 20.20hod. byl ohlášen požár chalupy v Obci Zdislava. Jednotka vyjela v počtu 1+3 CAS 32 T 138 na místo zásahu. K událasti vyjížděla jednotka SDH Křižany a HZS LK z Jablonného v Podještědí.

Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár podlahy v prcním patře, přes který vedl komín a od kterého došlo k zahoření. Plocha požáru 2metry čtvereční.

Duchapřítomností a šikovností majitele,který požár zpozoroval v zárodku a následnému hašení vodou,i proříznutí motorovou pilou, nedošlo k větším škodám.

Naše jednotka provedla průzkum požářiště,odvětrání a dohašení zbývajících ohnisek. Musela se ještě rozebrat další část podlahy a obezdění komína.

Škoda podle majitele nebyla až tak veliká, ale uchráněné hodnoty celé chalupy jsou veliké.

Zpět na zbrojnici byl návrat v 21.45.hod.